Przechodź spokojnie przez hałas i pośpiech

 i pamiętaj, jaki spokój można znaleźć w ciszy.

REKOLEKCJE WAKACYJNE – UZDROWIENIE WSPOMNIEŃ

W ciągu sześciu lipcowych dni, od 8-14, przeżywaliśmy rekolekcje, odnawiając nasze dusze i ciała w Pustelni Złotego Lasu. Jest to ośrodek pielgrzymkowo- turystyczny, mieszczący się w XVII – wiecznym klasztorze pokamedulskim w Rytwianach (woj. świętokrzyskie).

Temat: Powrót do życia – Uzdrowienie wspomnień

Prowadzący: ks. Mariusz Mik i ks. Bogusław Jaworski

Codzienna katecheza, spotkania w grupkach dzielenia, Eucharystia, modlitwa indywidualna i wspólnotowa, rozmowy z kapłanem – to stałe punkty programu.

Ks. Mariusz w swych katechezach przybliżał nam przyczyny chorób naszej duszy oraz jak poradzić sobie z nimi. Tylko Jezus jest jedynym lekarzem, który może uzdrowić człowieka.

Ks. Bogusław w swych homiliach tłumaczył Słowo Boże, jak rozważać i żyć Słowem na co dzień.

Ks. Jan – dyrektora ośrodka, z radością i entuzjazmem przewodnika oprowadził nas po Pustelni, ukazując wszystkie jej zakamarki, szczególne miejsca, opowiadając ciekawe wydarzenia historyczne związane z tym miejscem.

Robiliśmy też wypady do ciekawych miejsc w okolicy. I tak zwiedziliśmy: Pałac Radziwiłłów w Rytwianach, Kościół w Staszowie i w Strzegomiu, Zespół Pałacowy w Kurozłękach wraz z hodowlą bizonów, Sanktuarium w Sulisławicach, Zamek Krzyżtopór w Ujeździe. Niektórzy byli w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie, na basenach mineralnych w Solcu – Zdroju, w Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego.

W pamięci zostaną nam pięknie ogrody przy Pustelni, w których przy blasku księżyca wzmocnionym iluminacjami świetlnymi przeżywaliśmy Eucharystię oraz spotkanie modlitewne. Cykające świerszcze, kumkające żabki i delikatne podmuchy letniego wiatru, towarzyszyły nam w radosnym uwielbianiu Pana Zastępów, Stwórcy tego pięknego świata.

Prawdziwe duchowe SPA.

ZAPRASZAMY DO GALERII