przy parafii p.w. św. Stanisława Biskupa Męczennika w Jaśle, inna nazwa – kościółek gimnazjalny.

Zdjecie archiwalne

Nazwa wspólnoty „Ichtios” nawiązuje do greckiego skrótu Ichtys (Ichtis) i oznacza Jezus Chrystus Syn Boży Zbawiciel.

Wspólnota powstała po rekolekcjach, które odbyły się w Kostomłotach, niedaleko Terespola w sierpniu 1989 roku. Rekolekcje te prowadziła Grupa Charyzmatyczna z Lublina. Po powrocie uczestnicy rekolekcji postanowili spotykać się regularnie na wspólnej modlitwie. Początkowo spotkania odbywały się przy Kościele Ojców Franciszkanów w Jaśle. Opiekunem wspólnoty był wtedy brat Włodzimierz Starostecki OFM, obecnie kapłan. Po 3 latach wspólnota przeniosła się na plebanię kościoła św. Stanisława Biskupa, gdzie spotykamy się nieprzerwanie do dzisiaj. Opiekunami wspólnoty byli kolejno kapłani pracujący w parafii św. Stanisława Biskupa: ks. Andrzej Kluz, ks. Stanisław Majda, ks. Marian Chłopiński, ks. Mariusz Siniak, ks. Dariusz Gościmiński, ks. Stanisław Szczepanik i obecnie ks. Artur Kostrząb.

W ciągu 20 lat Pan powołał z naszej wspólnoty do służby kapłańskiej księdza Jacka Marchewkę oraz do stanu zakonnego siostrę Michalitkę Urszulę Szot i siostrę Albertynkę Agnieszkę Sikorę.

Od początku jej istnienia liderami wspólnoty byli Piotr i Urszula Olbrych, którzy po 10 latach pobytu we wspólnocie postanowili zrealizować swoje powołanie ewangelizacyjne i wstąpili do ICPE Polska (Międzynarodowy Katolicki Instytut Ewangelizacji) w Masłońskich niedaleko Częstochowy.

Obecnie wspólnota liczy kilkanaście osób. W spotkaniach modlitewnych uczestniczy około 10 osób.

SPOTKANIA MODLITEWNE I ADORACJE

W każdy trzeci piątek miesiąca w kościele gimnazjalnym, po Mszy św. o godz.18.00 prowadzimy adorację połączoną z posługą modlitwy wstawienniczej.

Informacje:

Parafia p.w. św. Stanisława Biskupa Męczennika  – Jasło Krasińskiego 4

Duszpasterz:   ks. Artur Kostrząb                                                                  

Lider:   Małgorzata Czernicka

Kontakt telefoniczny:    

Spotkania:   piątki w godzinach od 19.00 do 21.00

Miejsce spotkań:   Plebania kościoła