przy Parafii p.w. Matki Bożej Saletyńskiej w Rzeszowie 

„Wspólnota Bożego Ciała” przy parafii  Matki Bożej Saletyńskiej w Rzeszowie powstała w 1998 r. z inicjatywy grupy osób spotykających się na modlitwie. Pierwszym opiekunem Wspólnoty był ks. Wojciech Mazur. Obecnie opiekę duszpasterską sprawuje ks. Krzysztof Tarnopolski.

Członkami naszej Wspólnoty są osoby w różnym wieku, z różnych środowisk i grup zawodowych. Wspólnota liczy ok. 120 osób.

Celem Wspólnoty jest prowadzenie ludzi do Boga, poprzez otwieranie się na działanie Ducha Świętego oraz Jego dary i charyzmaty, oddawanie czci Trójcy Świętej w modlitwie dziękczynienia, uwielbienia i modlitwie charyzmatycznej. Budujemy Wspólnotę miłości szczególnie przez wspólną Eucharystię, Adorację Najświętszego Sakramentu oraz rozważanie Słowa Bożego.

Wspólnota organizuje rekolekcje, czuwania wg. pięciu kluczy Neala Lozano, służy modlitwą wstawienniczą. Jedna z diakonii Wspólnoty ewangelizuje w więzieniu

SPOTKANIA:

  • we wtorki (dorośli i małżeństwa) o godz. 19.15 w Starym Domu Zakonnym – sala nr 11
  • we czwartki (młodzież) o godz. 19.15 w Starym Domu Zakonnym – sala nr 11

z wyjątkiem:

  • w każdy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca Czuwanie od ewangelizacji do kontemplacji z różańcem w ręku dla obu grup (z wtorku i czwartku) oraz zainteresowanych wiernych o godz. 18.00 w Starym Domu Zakonnym – sala nr 11

Trzydniowe czuwanie odbywa się w tygodniu w którym wypada pierwszy piątek miesiąca, nawet wówczas, gdy czwartek jest dniem poprzedniego miesiąca.

  • w każdy trzeci tydzień miesiąca we wtorek nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie dla obu grup (z wtorku i czwartku) oraz zainteresowanych wiernych w Dolnym Kościele o godz. 19.15

Informacje:

Parafia p.w. Matki Bożej Saletyńskiej – Rzeszów, ul. Dąbrowskiego 71

Duszpasterz:
ks. Krzysztof Tarnopolski
kontakt telefoniczny: 17 860 91 93
e-mial:tarnopolk@o2.pl

Lider dorosłych i małżeństw:
Piotr Król
e-mail: pkrol@prz.edu.pl

Z-ca lidera dorosłych i małżeństw:
Tadeusz Domino
kontakt telefoniczny:886 170 819
e-mail: tdomino@op.pl

Z-ca lidera dorosłych i małżeństw:
Teresa Barnak
kontakt telefoniczny: 17 856 47 26

Lider młodzieży:
Michał Szawan
e-mail: borys987@poczta.onet.pl

Z-ca lidera młodzieży:
Dominika Barska
kontakt telefoniczny: 785 016 880
e-mail: dominika2108@wp.pl

Spotkania:  wtorki (dorośli i małżeństwa) o godz. 19.15 ; czwartki (młodzież) o godz. 19.15 („z wyjątkiem” podanym wyżej)

Miejsce spotkań:   Sala nr 11 w Starym Domu Zakonnym

www.odnowasaletyni.rzeszow.pl